No padarīt rotaslietas māksla ir apmēram uz ilgu laiku, bet pēdējos gados ir bijuši daudzi tehnoloģiskie sasniegumi, kas ir padarījuši vēl labāk. Ir daudz vairāk izvēli metāliem un ar dārgakmeņiem, kas ir faktiski novietoti uzstādījumus tagad.

Lai gan izmantošana metālu, piemēram, titāna un platīnas ir ieguvuši popularitāti gados izmantošanas dzeltenā vairāk zelts no 14k vai 18k paliek līderis izmanto gredzeni materiāliem. Ir grūti pārspēt elegantu un greznu izskatu dzeltenā zelta.

Vēl viens zelta veids, kas joprojām augšā un kļūst arvien populārāka ir baltais zelts šķirne, kas padara laba izvēle cilvēkiem, kuri nav īpaši rūpēties par dzeltenā zelta. Baltais zelts ir daudz reti un vērtīgāka par sudraba un nebūs zākāt viegli, piemēram, sudraba tas plus tas ir neitrāls un komplimentus gandrīz jebkuru krāsu.

Viens no vecākajiem izvēlēm ir sudraba, kas, pat ja tas ir ticis izmantots gadsimtiem joprojām ir mīļākie izvēle starp rotaslietas mīļotājiem. Metāls ir ļoti elastīgs un izturīgs, un izskatās lieliski ar daudzveidīgu izvēli dārgakmeņi.!

Viens no iemesliem, ka izmantošana platīnas ir kļuvis tik populārs pēdējos gados ir saistīts ar savu cietību, ko, jo tas praktiski ilgst mūžīgi padara to par simbolu ilgstošu mīlestību un tāpēc ir populāra kāzu gredzeni. Platīna gredzeni ir arī daudz tīrāk nekā gredzeni izgatavoti no zelta. Lielākā daļa platīnas rotaslietas ir 95 procenti tīra, bet pat 18k zelta ir tikai 75%. No platīnas izskats ir ļoti daudz, piemēram, baltā zelta, bet tas ir daudz izturīgāks un skrāpējumiem izturīgs, kas padara to ilgāk. Platīnas, protams, ir daudz dārgāka, bet tāpēc, ka tas ilgst tik ilgi, tas ir labi vērts ieguldījumu.

Vēl metal, kas ir kļuvusi diezgan populāra pēdējos gados ir titāna, kas saistīts ar tās viegluma svaru un izturību ir kļūt ļoti plaši izmanto gredzeniem. Tāpat platīnas, šis materiāls izskatās ļoti daudz, piemēram, baltā zelta, bet Titāns ir daudz vieglāks metāls un faktiski gredzeni ir tik viegla, ka diez vai zina, ka viņi ir uz pirksta. Tā kā vīriešu gredzeni mēdz būt daudz lielāks nekā sievietēm šis metāls ir kļuvis īpaši populārs vīriešu gredzeni.

Protams akmeņi izmantoti gredzeni šodien ir mainījies mazliet. Tur tagad gredzeni tiek izgatavoti ar hematīts, tirkīza un vairākas citas dārgakmeņiem un viena no populārākajām alternatīvām dimanti tagad ir musanīts. Šis akmens ir tik tuvu dimants, kas tas muļķiem juvelieri dažreiz un prasa īpašu testeri, lai noteiktu atšķirību starp to un reālu dimantu.